Olcay Profil Foto.jpg

Merhaba

Ben Olcay Baytan. Obay Eğitim ve Danışmanlığın kurucusuyum.

Eğitmen & Danışman I Profesyonel Koç ve aynı zamanda kendini markasını oluşturmuş bir E Ticaret Girişimcisiyim.

20+ yıllık profesyonel iş yaşamımın  bana  kazandırdığı  İnsan Kaynakları ve Eğitim alanındaki deneyimlerimi ekip arkadaşlarım ve iş ortaklarımla  birlikte OBAY Eğitim ve Danışmanlık çatısı altında kurumsal ve bireysel hizmetler olarak  sunuyoruz.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Benim Hikayem

1980 li yılların sonuydu. Babam bir kısa bir süre önce İtalyanlara satılan bir lastik  fabrikasında çalışıyordu. Fabrikanın satışından sonra  tüm çalışanları sürekli bir eğitim sürecine almışlardı. Babam da bu eğitimlere katılır, hafta sonları ise aldığı eğitim notlarının üzerinden geçerdi.  

Eğitime olan ilgim ve eğitmen olma hayalim işte  o yıllarda başladı.  Üniversite tercihlerimde bu alanda eğitim veren bir okul bulamamıştım. Sonra bir yakınımın da  gittiği  bölümden haberdar oldum. 1990 'da Anadolu Üniversitesi  Eğitim İletişimi ve Planması ( Örgün bölüm ) bölümüne özel yetenek sınavı ile girdim ve kazandım.

Bu bölüm o zamanlar Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Programlarını hazırlamak amacıyla Sayın Yılmaz Büyük Erşen tarafından kurulmuştu.

İngilizce hazırlık dahil 5 yıllık öğrenim hayatım sürecinde  İletişim , Sosyoloji, Sosyal Psikoloji, Ekonomi, Hukuk gibi temel derslerin yanı sıra  Eğitimde İletişim Yöntemleri , Uzaktan Öğretim Yöntemleri ,  Eğitim Senaryosu Yazımı,  Süreçlerinin Tasarlanması ,Planlanması ve Sunulmasına yönelik dersler aldım.

TRT İzmir Radyosu Eğitim Biriminde "Yaşayan Ege Programında"ki ilk stajımdan sonra ,  ETİ Fabrikasında  yaptığım staj ve gözlemlerime dayanarak  bitirme tezimi İŞGÖRENLERİN İŞE VE İŞYERİNE ADAPTASYONU üzerine yazdım.

Mezun olduğum dönemde ve şu an da bazı şirketlerde olduğu gibi Eğitim Birimi İnsan Kaynakları Departmanı  altında oluşturulan bir birimdi. 

Mezun olduktan 15 gün sonra Çalık Holding'te İnsan Kaynakları Uzmanı olarak iş hayatıma başladım. 20 yıllık İnsan Kaynakları  çalışanı olarak  ÇALIK, VESTEL, LEVİS, YKM, VIP TUZİM, SİNBO, DALGAKIRAN MAKİNE ve KESİR MÜHENDİSLİK'te  İnsan Kaynakları alanında çalıştım.

İki firmada TURQUALİTY Projesine liderlik ettim.

2013 Yılında Erickson Collage'de  Koçluk Eğitimi aldım.

2017 yılında ise hayalim olan  kariyer yolculuğuma , 20 yıllık profesyonel iş hayatımda  kazandığım  bilgi , deneyim ve güçle

OBAY Eğitim ve Danışmanlığı kurarak başladım.

5 yılda sizlerden aldığımız güven ve güçle hızla büyüdük ve geliştik.

30 Haziran 2022 'de düzenlenen  Uluslararası  40 Kadın 40 Ödül Töreninde En İYİ EĞİTİM KURUMU dalında  ödülümüzü de aldık.

Contact

I'm always looking for new and exciting opportunities. Let's connect.

123-456-7890